Kniha návštev

Liga2A pomeee !!!

Jozin | 13.03.2017

Gratulujem k bojovným výkonom v posledných 2 kolách a miestenke nad čiarou ponoru. No konečne mohutný záber družstva Krasňan !!

2 liga poďho

Jožin | 13.10.2016

Máme za sebou prvé dvojkolo, čo keby ste trochu okomentovali svoje zápasy ?! Za mesiac čakajú tie družstvá na nás. Dík.

Re:2 liga poďho

M.Mandák | 15.10.2016

Jožin, ja už prestávam z aktivitami na týchto stránkach. Nenastúpili sme s prvými dvoma doskami, tak sa dalo čakať, že prehráme. Navyše nastúpili dvaja hráči, ktorí vidia šach tak trikrát do roka a nulami potvrdili, že na vavrínoch sa spí ťažko. Tiež nehral Petreje kvôli zdravotným problémom. Takže tak.

Re:2 liga poďho

Jožin | 17.10.2016

Pozeral som, že ten Miro Macko ( 2.doska Krasňany ) je aj v 2.lige B, kde hral obe kolá ( na dvoch ligách naraz asi ťažko zahrá ) . Prajem veľa zdaru a Jurovi pevné zdravie. Zdraví Jožin

Poďho do Tatier

M. Mandák | 24.09.2016

Dnes začína Open Tatry, sedím vo vlaku. V siedmom vagóne. V protismere. Miloš pristupoval na Vinohradoch. Možno sedí. Viktor išli s Beňom a sedia niekde pri lokomotíve. Proste, vlak plný šachistov ide smer Tatry. Ľubo Munk išiel tým 5,55. Istota je guľomet. Väčšina býva na Trigane, ja vo Furkotke. Tam sú lacnejší. Prvé kolo začína niekedy podvečer. Juhaniak ma vyzval, nech občas niečo napíšem, tak to robím.

Re:Poďho do Tatier

M. Mandák | 25.09.2016

V prvom kole som hral s čiernymi s mladým Jablonickým. V dámskom gambite ma vyškolil a stál som bez kvality na prehru. Potom začal čarovať, obetoval koňa, že ide matovať, nakoniec bol rád, že sa to skončli remízou. Miloš mal takisto s čiernymi nejakú 2100-ku a pustil sa smelo do útoku. Biely sa zázračne ubránil a materiál rozhodol. Škoda Miloša aj Kučera ho chválil. Viktor dostal 1500-ku a absolvoval povinnú výhru. Dnes sú dve kolá, hin se ukáže...

Re:Re:Poďho do Tatier

M. Mandák | 25.09.2016

Dnes sa hrali až dve partie. Skvelých 100 percent urobil Miloš. Doobeda porazil Michala Macka, čo je hráč cca 2200 elo. Druhú partiu vyhral tiež. Poliak, takisto senior s elom cca 2080 hral akože na výhru, ale v najdlhšej partii večera mu odišla koncentrácia a Miloš v závere fominoval. Ja som doobeda vyfasoval mladého Poliaka. Prehral som s bielymi, partia sa mi veľmi páčila, vyhral krásnou pozičnou hrou a na záver mi ukázal aj pekný asi štvorťahový mat. Večer sme sa stretli s Ľubom Munkom. Hrala sa jeho tradičná anglická, obohral som ho o pešiaka, na čo sa dlho zamyslel, žiaľ bezvýsledne, lebo za pár ťajov prehliadol jednoťahovo figúru. Viktor večer vyfasoval Milana Beňa, dvaja pupkáči si dali remízku, takže si sni nezahrali a Viktor stratil na ele. Pekná blbosť tieto remízy. Ešte dom chvíľu pozotoval nášho hráča Ivan Jánoša s Kolesárom, ale bolo to na jednu bránku a Ivanovu vynachádzavosť lišiak Kolesár nemilosrdne trestal. Zajtra hráme našťastie už iba jednu partiu.

Re:Re:Re:Poďho do Tatier

M. Mandák | 27.09.2016

Pondelok prišla na Štrbské pleso rozhodcovská posila Peter Falťan. Krasňancov to povzbudilo a bojovali ako plyšoví levy. Miloš pokračuje vo výborných výkonoch, mal urobeného Škreňa, ale prehral. Ja som hral s bielymi s ukrajincom Borsosom. Zatlačil som ho do silnej defenzívy, ale nakoniec sa struna vymrštila a bolo po nádejách. Ešte som nestlačil v časovke poriadne časy a v prehratej vežovke mi padla. Zaujali šachy, s ktorými sme na 29-ej doske hrali. Bol to mix z troch súprav. Za 40-50 eurový vklad do turnaja by to človek aj nemusel okúsiť. Keďže však sme na Slovensku, tak je to v poriadku a frfľať sa nepatrí, hlavne nech to odsýpa. Ivan Jánoš prehral z kolegiality s Krasňanskými veterránmi tiež a tak sme spolu popíjali predražené pivo v bare a pozorovali pretučnelú barmanku. Jedine Viktor zaremizoval v polepšovni s nejakým chlapcom, ktorý mal tú sicílku nabiflenú. Dnes už sú fiktívne body anulované a my sa pekne zídeme na oddelení u Demka. Ivan má Požára, ja slepého. Miloš tiež nejakého slabšieho od seba. Peter Falťan mi našiel ďalšiu chybu. Ten, čo ho Miloš porazil v druhom kole sa volá Janko a nie Macko. Menové priezviská sú kapitola sama o sebe. Myslím, že už Heller si z toho robil srandu v hlave 22.

Re:Re:Re:Re:Poďho do Tatier

M. Mandák | 28.09.2016

S čiernymi som mal nevidomého Andráša. Má veľmi nízke elo okolo 1500, ale strednú hru hral veľmi slušne. Potom som ho z ničoho nič obral o pešiaka a koncovku už hral slabo, takže víťazstvo. Miloš rýclo zdolal Edmunda Nagya, papierovo slabšieho. Viktor mal silného 2100 z Čiech a prekvapenie sa nekonalo. Ivan Jánoš zdolal Požára, čo takisto neprekvapilo. Ešte nás čakajú štyri kolá. V dobrej forme naďalej bojuju Miloš, dokonca sa mu rysuje +20 elo bodov. Ale druhá polovica sa ešte iba začne.

Re:Re:Re:Re:Re:Poďho do Tatier

Palo D. | 28.09.2016

Milos milo prekvapuje...
Sledujem to a drzim vsetkym palce !


Re:Re:Re:Re:Re:Re:Poďho do Tatier

M. Mandák | 30.09.2016

Diki Pali. Je piatok a máme už len dve kolá do konca. Ja, Miloš aj Viktor máme po štyroch bodoch, Ivan troška zaostal. Milošovi ide karta, včera porazil Viktora Haringa, ktorý v prvom kole zdolal Pachera. Moja skúsenosť hovorí, že ešte na záver sa dá veľa pokaziť. Sú tu veľmi silní mladí Poliaci. Včera vedľa mňa jeden chlapec cca 1800 s prehľadom porazil 2200-ku z Čiech. Každý hráme svoj turnaj so svojimi súpermi. Kto nechce stratiť elo, nesmie dostávať chlapcov z Poľska či Čiech.

Bez servítky

M.Mandák | 14.09.2016

Veľkou témou týchto dní je naša súpiska pre piatu ligu. Bola snaha získať môjho žiaka Alexa, ale sa nepodarilo. Vraj je Kadnárka ďaleko od centra. Ďalšia snaha bola prehovoriť Mandáka. Keďže som si práve povedal, že Priamových manierov v Doprastave F viacmenej stačilo, po istom váhaní som pritakal. Medzičasom sa zadarilo získať bývalého Krasňanca pána Mihálika. Niežeby omladil kolektív, ale treba mu dať šancu, keďže vraj už sedem rokov nehral šach. Má navyše vysoké elo z minula, takže snaživci ako Hanker, či Juhaniak nech sa pod ním snažia ďalej. No a potom je tu kauza ukrivdený Laco. Ukrivdený Laco je tiež prívrženec Kebisovej teórie, že nie je dôležité elo, ale sila hráča. Takže sme sa pri pive v Koliesku dohodli, že Laco ide hore bez ohľadu na jeho elo, ktoré ide dole. Odolal iba Falťan, ktorého zachránil 200 bodový rozdiel. Tiež Mandák, ktorý sa vynoril ako Lochneska na Draždiaku. Laco mu nenásytne zrazil hrebienok, keď podotkol, že pokiaľ sa nejde postúpiť, tak načo má zaberať miesto na prvej doske. Peter Falťan to zachránil hlodom, že samozrejme sa ide postúpiť. Istý mudrc podotkol, že ženy nevedia, čo chcú a nedajú pokoj, kým to nedostanú. Keby bol ten rozumbrada v Krasňanoch, možno by množinu adresátov múdrosti rozšíril o Laca. Ustúp čertovi, peklom sa ti odslúži sa v tomto kontexte hodí takisto, len neviem na koho.

Mníška v bordeli

M.Mandák | 12.09.2016

Počul som taký vtip, či životnú múdrosť, že keď ide mníška do bordelu, tak to alebo nie je bordel alebo nie je mníška. Analogicky, pokiaľ niekto je deklarovaný ako redaktor webu a nič sa od neho nedeje, tak alebo nie je redaktor alebo to nie je web. Už mi aj vrabce zo striech čvirikajú, že robím, robím, ale nikto neprispieva, nereaguje, nerieši, nič, ticho. Začína nová súťažná sezóna a okrem súpisiek je potrebné sa rozhodnúť, čo ďalej s týmto webom, newebom. Aktuálne u mňa prevažuje názor, že jeden poctivý rok pri takejto miniodozve, minipodpore a minispolupráci vrchovate stačí.Na zmenu tohoto názoru sa niečo musí zmeniť a keďže si neviem predstaviť čo, tak to berte tak, že nástupom novej sezóny nastane ticho. Nasťastie si to väčšina ani nevšimne :-)

Re:Mníška v bordeli

Jožin | 14.09.2016

Chudák Mirec, veľmi sa snažíš s autorským perom ( pc ), ale vyzerá to tak, že v týchto + 30 stupňových horúčavách došiel na plodného autora mráz ...
Vďaky a odozvy sa nedočkáš . Sorry .

Re:Re:Mníška v bordeli

M.Mandák | 16.09.2016

S vďakou by som problémy nemal, stránky už dostali pochvalu, ale mne nejde iba o slovičkárenie. Najlepšia pochvala je zapojenie sa diskusiou, príspevkami, riešením úloh alebo aj kritikou, či podnetmi. Čokoľvek je lepšie ako web vo vzduchoprázdne. Ale žiadna tragédia, len ďalšia skúsenosť.

Majstrovstvá BA v rapide

Jožin | 08.09.2016

V sobotu 10.9. sa bude hrať turnaj " O pohár firmy Dansk - Majstrovstvá Bratislavy v rapide " . Uff, uff povedal by Winetou, však to vyzerá ako Majstrovstvá Európy, tak je to narváno silnými hráčmi a dovolím si povedať, že až 60 hráčov môže s hocikým vyhrať ( prípadne aj prehrať ).
Už je prihlásených 110 hráčov, uvidíme aký rekord tá účasť potrhá.

Re:Majstrovstvá BA v rapide

M.Mandák | 08.09.2016

Na Cenade bude aj obed zadarmo, takže ideme aj my, Mandák, Začka. Nezaškodí sa občas slušne najesť. Turnaj má nespornú kvalitu a ja čoby šachová vata ho rád kvantitatívne podporím účasťou. Len škoda, že burčiak nepodávajú. Na rozdiel od vinobrania na Kadnárke, kde ho bude, čo hrdlo ráči.

Matrika SŠZ

Jožin | 06.09.2016

Aktualizácia matriky
Vzhľadom na zákon o športe č. 440/2015 účinný od 01.01.2016 je povinná každá športová organizácia aj národný športový zväz aktualizovať evidenciu svojich členov a športových odborníkov.
Predsedovia šachových oddielov boli dňa 08.07.2016 vyzvaní na aktualizáciu svojej členskej základne týkajúcej sa doplnenia rodného čísla, aktuálnej adresy trvalého bydliska, štátnej príslušnosti, krajiny narodenia. V prípade, ak Vás organizační pracovníci klubov nekontaktovali, môžete zaslať tieto údaje aj priamo na sekretariát mailom sekretariat@chess.sk alebo poštou na adresu: Slovenský šachový zväz, Bernolákovo námestie 25, 940 02 Nové Zámky.
Členovia SŠZ, ktorí nebudú mať v matrike do 30.09.2016 rodné číslo a aktuálnu adresu trvalého bydliska, nebudú môcť hrať ligové súťaže na území Slovenskej republiky. Autor článku: Výkonný výbor SŠZ Zverejnené: 03.09.2016 | Autor: szucs

Evidencia športových odborníkov
Do registra fyzických osôb v športe sa okrem amatérskych a profesionálnych športovcov zapisujú aj športoví odborníci podľa zákona o športe č.440/2015 Z.z. §6 odsek 1. Medzi športových odborníkov sa zaraďujú okrem iného: tréneri, rozhodcovia, delegáti, organizátori, funkcionári. V prípade, ak vykonávate jednu z vyššie uvedených činností, ste športový odborník. Tieto činnosti môžete vykonávať len za predpokladu, že ste zapísaný v registri fyzických osôb v športe v sekcii športový odborník.
Sekretariát SŠZ Vás do tohto registra zapíše na základe Vašej žiadosti, ktorá musí obsahovať nasledovné údaje: meno, priezvisko, adresa trvalého bydliska, rodné číslo, krajina narodenia, štátna príslušnosť, názov druhu odbornej spôsobilosti, ktorú v šachu vykonávate, čestné prehlásenie o Vašej bezúhonnosti. V prípade, ak vykonávate činnosť športového odborníka mládeže, vyžaduje sa predloženie výpisu registra trestov nie starší ako 3 mesiace. V žiadosti je potrebné uviesť, pre ktorú právnickú osobu športovú činnosť vykonávate.
Príklad: niekto je funkcionár zväzu, napríklad člen najvyššieho orgánu a zároveň je aj predseda kraja, tak vykonáva funkciu športového odborníka, druh odbornej spôsobilosti funkcionár pre dve právnické osoby : SŠZ a príslušný krajský šachový zväz. Jedna osoba môže vykonávať aj viacero druhov odbornej spôsobilosti. Fyzická osoba sa podľa §96 odsek 3 dopúšťa priestupku, ak vykonáva činnosť športového odborníka bez zápisu do príslušného registra podľa §6, odsek 2. Autor článku: Výkonný výbor SŠZ Zverejnené: 03.09.2016 | Autor: szucs

Šachisti, čo Vy na to ?? Akú evidenciu ešte budú chcieť a pre koho je to potrebné ?? Amatéri čo hrajú šachy pre radosť nič nedostávajú a všetci môžu byť radi, že existujú " nadšenci ", čo ťahajú kluby alebo družstvá pre zábavu v dobrom kolektíve . Howgh .

Re:Matrika SŠZ

M. Mandák | 06.09.2016

Jožin, priprav transparenty, plagáty a tričká. Nevieš, kde býva ten Szucs? V Krasňanoch máme zopár chlapcov demokratov a poriešime to hneď v zárodku...

FIDE SNP opeb Dúbravan

Jožin | 05.09.2016

Dovolím si na základe výzvy Mira dodať pár postrehov z vnútra turnaja.Hral sa v dňoch 27.8. až 31.8.16, to je 5 dní na 7 kôl. Pre staršie ročníky ( nad U60 ) namáhavé na kondičku, 2 dni boli dvojkolá. Hralo 38 hráčov, usporiadanie lepšie ako dobré, losovanie a rozhodca výborné, občerstvenie minerálka, čaj, káva, čerstvý vzduch super. Nehral som vážne partie asi 5 mesiacov, pomalšie som sa rozbiehal ( v rozohrávaní partií ) ale kvalita osobnosti ( hmotnosti ) sa v strednej hra prejavila . Dokázal som sa vykombinovať v prvých 3 kolách aj z nejasných pozícií, uhral som 2,5 boda. Herne sa pre mňa turnaj lámal k lepšej hre vo 4.kole, kde som pekne vyhral bielymi s Lacom Ochranom. Potom nastali pre mňa ťažšie časy, v 5.kole som hral na 2.stole čiernymi s Kavoňom 2278, nasadenou 1., po boji partia skončila remízou. Na 1. stole remizoval Gabriš 2197 s Opreom
2157 . V 6. kole som hral na 1.stole Jánoš 2149 = Gábriš , Oprea aj Kavoň vyhrali.V 7.kole na 1. stole Oprea = Jánoš . Nakoniec mali Oprea a Gábriš 6 b., traja hráči po 5 b. Turnaj bol celkom ťažký, chýbala kondička, niekedy aj šachové schopnosti, ale zahral som bez prehry. Dobre hral Gabo aj Laco Ochrana, z domácich J.Benci.

Záznamy: 1 - 20 zo 123
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Pridať nový príspevok