Kniha návštev

FIDE SNP opeb Dúbravan

Jožin | 05.09.2016

Dovolím si na základe výzvy Mira dodať pár postrehov z vnútra turnaja.Hral sa v dňoch 27.8. až 31.8.16, to je 5 dní na 7 kôl. Pre staršie ročníky ( nad U60 ) namáhavé na kondičku, 2 dni boli dvojkolá. Hralo 38 hráčov, usporiadanie lepšie ako dobré, losovanie a rozhodca výborné, občerstvenie minerálka, čaj, káva, čerstvý vzduch super. Nehral som vážne partie asi 5 mesiacov, pomalšie som sa rozbiehal ( v rozohrávaní partií ) ale kvalita osobnosti ( hmotnosti ) sa v strednej hra prejavila . Dokázal som sa vykombinovať v prvých 3 kolách aj z nejasných pozícií, uhral som 2,5 boda. Herne sa pre mňa turnaj lámal k lepšej hre vo 4.kole, kde som pekne vyhral bielymi s Lacom Ochranom. Potom nastali pre mňa ťažšie časy, v 5.kole som hral na 2.stole čiernymi s Kavoňom 2278, nasadenou 1., po boji partia skončila remízou. Na 1. stole remizoval Gabriš 2197 s Opreom
2157 . V 6. kole som hral na 1.stole Jánoš 2149 = Gábriš , Oprea aj Kavoň vyhrali.V 7.kole na 1. stole Oprea = Jánoš . Nakoniec mali Oprea a Gábriš 6 b., traja hráči po 5 b. Turnaj bol celkom ťažký, chýbala kondička, niekedy aj šachové schopnosti, ale zahral som bez prehry. Dobre hral Gabo aj Laco Ochrana, z domácich J.Benci.

Veci budúce

M.Mandák | 02.09.2016

V túto nedeľu, teda 4.9. je rapid turnaj v Bytči, na ktorý idem. Zúčastním sa aj rapidu firmy Dansk spolu s Lacom Začkom. Dansk sa, žiaľ, prekrýva s legendárnym turnajom Račianske vinobranie, ktorý bude u nás na Kadnárke o týždeň v sobotu. Pre niekoho môže neúčasť vyzerať ako sabotáž či ignorácia, ale ja mám názor, že uprednostniť turnaj blicák, kde sa ani nevie, na koľko bude kôl, lebo sa rozhodne až na mieste podľa nálady na tvrdý alkohol naladených harcovníkov pred silným rapidom, kde sa nešachovo možno budete nudiť, ale Chačaturjanov tanec medzi šabľami sa od vás takisto chcieť nebude. Troška slintám za burčiakom a šachovými kamarátmi. Na záver len toľko, že keby išlo o podpornú záležitosť klubu alebo kolektívu, tak by som hodil aj desať firiem Dansk za hlavu.

Račianske vinobranie

Marian | 07.09.2016

Mám výčitky svedomia,že sa asi nezúčastním nášho turnaja.Je to náš JEDINÝ turnaj - naviac je tzv. tradičný.

díki Laci

M.Mandák | 25.08.2016

Keď som včera uvidel v kýbli v Koliesku brožúrky jehovistov, tak som zrazu pocítil, že o moju bezpečnosť je postarané. Niekto včas a za mňa rozoznal, že mi hrozí mentálne nebezpečenstvo. Veď mohol som sa do nich začítať, vstúpim do ich pavučín, odovzdám im svoj majetok a stanem sa bezdomovcom, v lepšom prípade skončím na slobodárni. Sú to nebezpeční ľudia, nepripravujú síce tretiu svetovú na Ukrajine, ale stále tárajú o konci sveta, neuznávajú svätú božiu trojicu ani pannu Máriu a Ježiša vraj neukrižovali, ale zabili pri kole. Neslýchané! A stále otravujú. Napríklad mi zazvonia zdola, či mi môžu niečo hodiť do schránky. Alebo stoja a čakajú, že sa pri nich pristavím. Stretávajú sa v miestnostiach bez sakrálnych predmetov a stále rozoberajú svoju dogmu - bibliu. Ale vážne: Jehovisti sú v bláznivosti či škodlivosti čistý priemer. Nemusím ich vieru práve tak ako ani katolíkov, psíčkárov, politikov, finančníkov či židov. Napriek tomu ich tolerujem. A písané slovo dávam v najhoršom prípade do zberu.Tak ma vychovali.

Riesitelska uloha

Palo D. | 17.08.2016

ze by Dc6?

Re:Riesitelska uloha

M.Mandák | 18.08.2016

Pali, to je akoby si na otázku, kedy vznikla Slovenská republika povedal, žeby prvého?

Erotické šachy

Zorro | 15.08.2016

A to viete, prečo žena pri šachu ( ... ) zatvára oči ?
Aby nevidela, ako si to muž užíva !

horúce leto v Koliesku 2

M.Mandák | 02.08.2016

Včera sme kolieskovali zas. Mimoriadne bohatá dochádzka. Palo Danek, Gabo Deák, Jano Bednár, Falťan, Kebis, Juhaniak, Mandák, Začka. Neskôr Mikulášek a tiež Hanker. Ľubo Hanker sa vrátil od Bonaparta, kde bojuje za práva čestných ľudí proti zlodejom resp. ich ochrancom. Stáva sa z neho chodiaci transparent, keďže na tričku zadarmo obdržanom na mítingu sa vyníma razantný nápis Fico chráni zlodejov. My poniektorí, čoby sfanatizovaní dôchodcovia Ficovoliči sa ukrutne hanbíme, že sme volili ochranára zlodejov, ale keď je raz človek fanatik, tak s tým veľa nenarobí. Janko Bednár oznámil, že je voľný pre tretiu ligu a nevylučoval by ani Krasňany. Okamžite sme ho odmietli, keďže sme limitovaní licenciami a my len tak kadekoho neberieme. Ibaže by prestúpil do Krasňan. Riešili sme nejaké úlohy zo samizdatu, ktorý mi venoval spomínaný Jano Bednár. Blokáda poľa premeny sa všetkým páčila. Potom som pridal remízu patom, ktorá sa vyriešiť nepodarila a nikomu sa nepáčila, lebo to bola nereálna pozícia. Ulahodiť Krasňancovi je jedna z najťažších vecí na svete, hneď po výstupe na Veterlín. Ešte a hlavne sme blicali. Štvorhru som hral s Ľubom Hankerom. Ten však nemyslel na šachy, všetko kazil. Neviem si predstaviť hrať šachy s pocitom, že niekde sa kradne. Ľubo Juhaniak troška ochabuje v šachovom nadšení, je občas priečny a nemá rád čo i len závan manipulácie. Namiesto redaktorčenia pre Krasňanského šachistu vymýšľa fikcie do nemenovaného bulvárneho týždenníka. Napríklad, že Fico sa rozhodol zakázať dúhu, čoby fyzikálny jav. Proste, do popuku, čo je za primitíva ten zlý Fico! Hotový Erdogan!

horúce leto v Koliesku

M.Mandák | 30.07.2016

Včera sa do skupiny Krasňancov dostavil Gabo Deák. Ja som prišiel neskôr, výuka prebiehala naplno. Jarko Bukovčák mal v paráde Laca Žačku a naložil mu na chrbát 10:1. Citlivka Laco začal následne končiť zo šachom, odhlasovať sa s turnajov a súťaží. Tušili sme, že polievka vychladne. Gabo Deák skúšal Juhaniaka, ale aj ten mu bol voľajaký pritvrdý. Potom sme si zahrali štvorhru aj s Milošom atď. atď. šachu kopec, piva jakbysmet. postupom času sa poniektorým zakaľovali zraky. Menej úspešní prejavovali slovne frustráciu, útočením na seba, na druhých, na svet. V zásade všetko zase dobre, teda rovnako ako inokedy dopadlo. Gabo zaujal trefnými poznámkami o krasňanskej psychiatrii a zlatom Apolle. Nakoniec však prisľúbil Juhaniakovi opätovnú účasť. Peter Falťan ho odprevadil domov okolo striekajúcej fontány. O čom hovorili nevie nik. Gabo je z môjho hľadiska dobrý kamarát, do našej tretej ligy ako stvorený. Na druhú ligu to iste nebude, lebo priemerných hráčov ako Mandák, Kebis, Povýšil máme svojich a nepotrebujeme z nich robiť štatistov s pomocou čo aj o niečo lepších z vonku typu Deák, Vrtiaková, či Peter Macko. Je to však iba môj názor a môžem ho na požiadanie zmeniť:-)

Re:horúce leto v Koliesku

Gabo D | 31.07.2016

1. O čom hovorili Peter a Gabo cestou domov - Radšej to sem napíšem aby náhodou ste nemysleli že sme hovorili o krasňanských "šachistoch". Peter načrtol malý problém s makrom v Exceli ktorý vytvoril a opýtal sa ma či som niekedy neprogramoval makra. Áno, programoval vo VBA (Visual Basic for Aplications) a že sa na to pozriem.
2. citujem "pomocou čo aj o niečo lepších z VONKU typu Deák....", tak teraz si mi vrazil nôž do srdca, že z vonku. Ja čo som šachovo dozrieval len v Krasňanoch, najlepšie roky života som obetoval druhej a tretej lige za Krasňany, tak za takéto úvahy platíš pivo v pondelok :)

Re:Re:horúce leto v Koliesku

M.Mandák | 31.07.2016

Nemyslel som to tak, že sa mi máš spovedať, čo ste hovorili. Čokoľvek povedané nemení na tom o čom hovorí ani za máčny mak, takže vždy dobré. OK Gabo, keď si pozrieš rubriku Zoznam členov, tak tam figuruješ ako bývalý člen, tie historické zásluhy ti ja neodoberiem ani chtiac ani nechtiac. Dokonca by si mohol ešte viacej zasvietiť a doniesť nejaké historické z tých čias, keď si bol pečený varený v Krasňanoch a ja to dám do záložky História, nech sa tam popri Rathouskom a Sukubovi prezentuje aj Deák. Čo sa piva týka, to by sme sa asi riadne opili, lebo tvoje spomínané trefné hlášky mali hodnotu možno aj dvoch pív. Vedel by som tému pacientov a psychiatrie podrobnejšie rozpitvať. v stručnosti len toľko, že niekto môže a iný musí. Včuľ buď múdry!

Master blitz

Chess player | 20.07.2016

Na chessresulte visia info z rôznych šachových turnajov. Padli mi do oka napr. blitzáky v Trnave a Hlohovci ( a inde ) . Čo tak vymyslieť ( na skúšku ) menšiu sériu blitz turnajov napr. " O majstra Kolieska " . Hmmm ??

Re:Master blitz

M. Mandák | 26.07.2016

Turnaje v blickách sa robievali v reštaurácii u Bednára a mali vcelku úspech. V Koliesku by však hrozilo vyrušovanie nešachistov. Tiež poklesol zápal mnohých najmä postarších krasňancov pre súťaženie. Prax ukázala, že súťaženie je motivujúcejšie pre víťazov ako pre porážaných. V každom prípade je možná ďalšia diskudia k tomuto návrhu.

Re:Master blitz

ChP | 27.07.2016

Tak možno u Bednára turnaj dvojíc hrať zábavnou formou, rozložiť sily hráčov a striedanie sa po každom ťahu. Bola by sranda ...

Re:Re:Master blitz

M.Mandák | 30.07.2016

Sranda je aj tak. Štvorhry už hrávame bežne, keď sa podarí nájsť štyroch statočných, ktorí si nezačnú nadávať navzájom po každej prehre. Na druhej strane by som asi mal problém hrať štvorhru s hráčom, ktorý do diskusie prispieva anonymne. To by hral s maskou? Načo tá opatrnosť?

A je to ...

Jožin | 21.06.2016

Tak sme utrpeli remízu s tými anglánmi vo futbale na ME vo Francii. Boli sme veľmo priečny a vzdorovitý a udržali 0 : 0 ( mohli sme dostať aspoň 5 ks a nechceli sme asi dať ani jeden ). Najlepší hráč zápasu bol vyhlásený náš brankár. Teraz musíme čakať, či ešte bude niekto z 3.miesta slabší ako my aby sme postúpili do osemfinále ( medzi naj 16 mužstiev ). A potom zase budeme murovať ... Športu zdar a futbalu zvlášť !

Ako sa baviť šachom

Marian | 14.06.2016

K Mirovmu blogu - kúpa tabletu - by som rád pripomenul na základe 5-ročných skúseností, že existuje niečo ako phablet.Telefón s veľkým displejom dokáže "nejakým spôsobom tablet nahradiť.Stojí to za vyskúšanie.

Re:Ako sa baviť šachom

Jožin | 15.06.2016

Dá sa zabaviť aj na klasickom poľskom " kurniku " , kde ja hrám večer nejaký turnaj ( naj je o 18,15 kde hrá aj 100 ľudí na 9 kôl, v podstate sa hrá o nejaké elo, keď sa zadarilo už som bol aj na 3 alebo 7 mieste, keď som veľa prehral, prepadol som sa ), alebo minizápasy v 3 min. partiách. Dobrý server je aj flyordie.com, kde sa dá hrať 1 alebo 2 min na partiu ( alebo iné časy ), tiež keď sa darí, človek je hore, keď nie, človek s ratingom padá dole. Pekné to je zahrať si pre zábavu, najväčšia pliaga sú pc podvodníci, ktorí na partiu zapnú hrať computer a hoci má o 200 alebo viac menšie elo vybúcha ma ako malinu. Ešte podvodníci nejakým spôsobom zastavia svoj čas a pri 1 min na partiu ( hrám rýchlo ) mu skoro všetko zoberiem alebo matujem prekročím čas a jemu zostáva 30 sec. Tak pre zábavu na internete opatrne, pri pc grázloch môžete chytiť srdcové slabosti .
Prajem veľa úspechov, zdraví Jožin

Re:Re:Ako sa baviť šachom

M.Mandák | 15.06.2016

Jožin, ale preto som to písal, že Kurnik je oproti Lichess menej prepracovaný, pôsobí amatérskym dojmom. Samozrejme, keď už hráš partiu, tak je to jedno. Ja som včera hral turnaj v 5 minútovkách a tam bolo tuším 300 hráčov. Skús ten Lichess a možno mi dáš za pravdu. Keď hrá za niekoho počítač a ide mi o výsledok, tak som naštvaný, pokiaľ mi ide o šach, tak sa nič nestalo. To vypínanie časomiery je škaredá vec. Ja ešte pridám jeden kúsok. Hráš na 5 minút, po dvoch minútach získaš napr.dámu a súper sa nevzdá, ale prestane hrať. Ty musíš počkať, kým mu padne a keď chceš hrať šach a nie čakať, tak sa radšej vzdáš...

Re:Re:Ako sa baviť šachom

M.Mandák | 15.06.2016

No, pozrel som si tie stránky, ktoré si okrem Kurnika tiež doporučil: www.flyordie.com/sk v preklade niečo ako "Leť alebo Umri". Sú na prvý dojem pekne urobené a v slovenskej verzii. Pridali kopec ďalších hier, dokonca GO.

Záznamy: 21 - 40 zo 124
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Pridať nový príspevok