Kniha návštev

Re:Re:Re:Laci super !

Miro | 21.11.2015

No, Ľubo troška sa nechávaš strhnúť prúdom svojej dobroprajnosti a hladom po zábave. Ja by som do toho predsalen primiešal trošku kolektív, nech sa vyjadrí napríklad KlekíPetra, InčuČuna aj SansEar, či Jazdec bez hlavy vrátane Červeného piráta. Veď sranda bola aj keď prišiel pohár, pardón Požár a zdá sa mi, že dvakrát stačilo. Vážim si Jozefovu rozvahu a myslím, že veľká loď potrebuje pre vylodenie v prístave aj veľkú prípravu...

Re:Re:Re:Re:Laci super !

Ľubo | 21.11.2015

Myslíš, že by sme mali sprísniť bezpečnostné opatrenia?

Re:Re:Re:Re:Re:Laci super !

M.Mandák | 21.11.2015

No, ty si hotová teta Merkelová.

Re:Re:Laci super !

Miro M. | 30.11.2015

Predovšetkým, Ľubo, pokiaľ ste dvaja, tak by si tam mohol dať aspoň začiatočné písmenko priezviska. Ja síce viem, že si Juhaniak a nie Hanker, ale napr.Jožin alebo anonym to nerozlíši :-)
Čo sa týka veľmi adekvátnej pripomienky k mojim zásluhám, ešte by som ich zásluhy prisvetlil viac. Technická stránka veci sa niekedy zdá podružná, ale je to len pohľad laika, ktorý sa nečuduje, lebo nevidí súvislosti. Aj ja si viem vymyslieť úžasné svety dinosaurov či na ušiach tancujúceho zlatého slona, ale až technická realizácia dá mojim blúzneniam život. Zo špelcom som sa pekných pár hodín hral aj s celou videovou prezentíciou Lacovho úspechu. Za odmenu mi záhradník povedal ďakujem, čo stačilo, ale pri prvej príležitosti ma nazval neznášanlivcom. Objektívne sa javím ako neznášanlivec, ale subjektívne je to svinská nevďačnosť. Toto a aj iné píšem v duchu Goetheovho Viac svetla!

L2A - po zápasoch, alebo ...

Jožin | 09.11.2015

... trochu sme to posiali ... Krasňany mali veľmi silných súperov, prvé dve družstvá tabuľky, ktoré sú ( zatiaľ ) bez straty kytičky. My sme raz " pukvy " a raz vyhrali, mali sme oba bodovať. Nevadí, šachový život ide ďalej, na spokojné prežitie asi bude treba 10 až 12 bodov, čo myslím nebude problém. Takže reparát bude prvý decembrový týždeň . Zdraví Jožin

2 liga volá

Jožin | 03.11.2015

Ani sa to nezdá, pred dverami čaká novembrové dvojkolo 2.ligy. Po prvom sa usadila na čele ( svätá ) trojica so 6 bodmi, ktorá si to teraz rozdá. Krasňany hrajú v D.N.Vsi B a na KŠN , nechcem sa tu veľa rozpisovať, domáci prispievatelia to asi viac rozoberú. Ja by som tu tipoval X na oba zápasy, samozrejme závisí to aj od toho, kto v akej zostave nastúpi na zápasy. Na šachovej pôde Slovana privítame predchádzajúcich súperov KŠ ( Krasňanských - nie korešpondenčných = šachistov ) , ak nastúpime hoci aj neoholený, máme dobré šance ( samozrejme závisí od súperov, v akej zostave prídu ) . Tak veľa dobrých ťahov !!

Re:2 liga volá

Marian Broniš | 03.11.2015

Ďakujem za úvodný nástrel.
Ja naše zápasy vidím veľmi jednoducho: alebo jasne prehráme (napr. 6:2), alebo vyhráme 4.5-3.5

Včera sa filmovalo

Miro Mandák | 30.10.2015

Predovšetkým sa nafilmovala demonštrácia Petrovej partie s Gettlerom. Ľubo Juhaniak snímal s mojim mobilom Samsung Galaxy S4 mini. Ja s Petrom sme prehrávali tú partiu a dávali nejaké poznámky. Analýza spakruky v rozptýlení filmárskymi prácami nemohla a ani nepotrebovala mať nejakú odbornú šachovú úroveň. Nakoniec sa zapojili prakticky všetci. Video som dal na net a je už aj na stránkach KŠ. Je to dobrá všeľudová vec, môcť byť takto zvečnený, veď kto z nás si nemyslí, že je výnimočný. Natočili sa aj nejaké videá z bliciek, ale tie nemajú prednosť. Je to dosť časovo náročné. Predtým všetkým cirkusom bol aj tradičný blicák za účasti Stana Šľackého, ale to by už ozaj mohol niekto iný ako ja spomenúť.

Ahoj šachista !?

Jožin | 29.10.2015

Na zastávke " Blumentál " chcem nastúpiť na bus do Petržalky, očami zúfalo hľadám na svetelnej tabuli odchod 94, zrazu počujem " Ahoj šachista " . Pre pána, čo sme už značkovaný, kto ma odhalil ? Pozriem medzi čakajúcich ( do čakárne ), a to tam stají blonďák z gitarou !? Ahoj Luboš, ideme na Petržku ? Hneď sme dali priateľskú a vtipnú reč napr. o tejto stránke a jej " Krasňanských " osobnostiach a ich vlastnostiach. Napr. Miro povedal, že Jožin nemôže byť Jožin, no ja reku som pravoverný Jožin !? Články sú tú dobré a zo života .
Cesta za Dunaj veľmi rýchlo prebehla .

Re:Ahoj šachista !?

Miro Mandák | 29.10.2015

No, Jozef, vidím, že máš rád, keď šachový život prekvitá a celkom pekne si nás povzbudil v snaženiach. Možno by si sa mohol stať externým prispievateľom do blogu. Však uvidíme! Hrubiek píšeš minimum, nadbytočných medzier časom uberieš a štylizuješ veľmi zdatne, čoby muž aj slova nielen činu. Však sa mi holohlavý blondín zmienil, nech tvoj zápis ocením v odpovedi. Nádejám sa, že sa mi to podarilo a miernou kritikou tvojej gramatiky som neurobil nejakú osudovú chybu :-)

Ahoj šachista !?

Jožin | 29.10.2015

Všetko v poriadku, každý píše tak, ako mu ruka narástla.

Ahoj šachista !?

Jožin | 30.10.2015

Mirec, už mi v agentúre JBP ( jedna baba povedala ) ponúkli miesto investigatívneho prispievateľa, neviem, či ich dokážeš prebiť ( hmm ) ?!

Re:Ahoj šachista !?

Miro Mandák | 30.10.2015

Som za každý príspevok, ktorý sa aspoň okrajovo dotýka šachu a nie je len opisom individuálnych úspechov externého prispievateľa. V tom sa to líši od interného prispievateľa, lebo ten môže písať čokoľvek a vždy zasahuje terč Krasňanského šachistu. Teším sa na tvoj prvý príspevok do blogu, Jozef.

sám sebe

Miro Mandák | 28.10.2015

Peter poslal partie tretej ligy, tak som si ich prezrel a ešte pár pocitov. Karol Rathouský zohral jednu peknú kompaktnú a bojovnú partiu aj keď obligátne milošovo hra na jednu bránku asi platilo. Proste Karol sa nevie brániť aktívne a súperi to majú o to ľahšie. Lacova partia bola akási uťatá v rozpuku, takže niet veľmi čo komentovať. Obaja sa boja a remíza je istá. Hráči s problémovým hľadaním plánov rozvinú figúry a potom začínajú kaziť pozíciu, lebo nevedia čo s tým. Až keď stoja horšie, tak zase je o čom, lebo odpovedajú na hrozby súpera. Petrova partia s Gettlerom. Proste basketbalista hral katastrofálne! Takže Petra chválim za tú obeť a hru bez dámy, ale Gettlerova charita nemala konca kraja.

Peter Falťan a hviezdy zápasu

Marian Broniš | 29.10.2015

Peter je právom obecne väčšinou prijímaný ako "nenahraditeľný" pre Krasňany,ale myslím, že väčšinou je podcenený ako hráč...
Pri analýze partií si všetci uvedomujeme jeho šachovú silu,ale zostáva záhadou,prečo sa tieto schopnosti neprejavia v jeho výsledkoch.
Táto partia potvrdzuje môj - v minulosti vyslovený názor - Peter často rozohráva "nenáročné" (a značne pasívne) pozície,kde sa jeho kvality neprejavia.
V tomto kole ho navrhujem za 1.hviezdu zápasu.
(2.hviezda - Juraj Petreje, 3.hviezda - Miloš "Barbier" Kebis)

Re:Peter Falťan a hviezdy zápasu

Miro Mandák | 29.10.2015

Jedna vec sú šachové vedomosti v teoretickej rovine, plus dobrý prepočet k tomu a šachový cit pre balans. Druhá sú čiste psychologické kvality. Vydržať trvalý psychický tlak, vnútiť súperovi svoju hru, chcieť víťaziť aj za cenu rizika. Práve to druhé vekom klesá.

Re:Tretia liga - Slávia porazená

Marian Broniš | 29.10.2015

Rád by som upozornil na Viktorovu partiu - šikovne vo vhodnom momente navrhol remízu,ktorá bola prijatá.
Hral totiž s jednou velkou legendou - remízovým monštrom - Labárom.
Neviem,či niekto sleduje štatistiky týchto nižších súťaží,ale Labár je určite v tomto ohlade výnimočný.

Re:Re:Tretia liga - Slávia porazená

Miro Mandák | 29.10.2015

Súhlasím. A čo sa Viktora týka, je na nižších palubách dosť mimoriadny v tom, že hrá plánovito. Dobrý alebo zlý, ale vždy tam je nejaký plán. Labár je legenda bratislavského šachu, aj ja mám s ním zopár remíz. Ktovie, či sa nevenuje nejakej východnej filozofii...

troška šedivé stránky

Miro Mandák | 23.10.2015

Ani mňa netešia a už len čakám, kedy sa naučím tú šablónu troška upraviť a zvýrazniť napríklad texty v knihe návštev. Mariánove komentáre si to iste zaslúžia. Tiež stojí za zvážrnie, či ich nedávať niekde inde aj keď by to nešlo priamo, ale cezo mňa.

2.liga,2.kolo Skalica - Krasňany 3.5 - 4.5

Marian Broniš | 23.10.2015

PRED ZÁPASOM
Podstatné udalosti popísal Miro vo svojom blogu o ceste do Skalice (a o oholenom,ale neprítomnom MK).
Skailca v prvom zápase tesne vyhrala -ja som teraz očakával víťazstvo,ak nejako zabodujeme na prvých 2 doskách,kde majú silných Moravákov.
Zároveň som veril,že sme už odkliali minulú sezónu.

ZÁPAS

Zbytočne by som sa opakoval pri hodnotení výkonu našich opôr: Zdena Sukubu,Mira Mandáka a Jura Petreje.
Prečítajte si o zápase s Modrankou a ja len dodám:
Zdeno tentoraz neponúkol remízu a po dobrom otvorení s bielymi nedal súperovi žiadnu šancu.
Mirov súper nejako zvládol figúrky, pre zmenu ale nezvládol hodinky a "spadol".
Juro exceluje.

Každá trampota má svou mez...
Tak by som nazval partiu Karola Bíra.
Stačí nezblbnúť nejakou prstovou chybou - a Karolovi súperi to budú mať ťažké.
Karol dohral síce posledný ,ale o výsledku som od začiatku nepochyboval.

Rozhodujúci pol bod získal Viktor - tu asi Skaličania spravili rozhodujúcu chybu zápasu,keď súhlasili s remízou.
Viktor okrem netriviálnych starostí s organizovaním tej našej bandy,pozičného prehľadu na Račianskom mýte pridal aj niečo naviac.

Vyhrali sme,aj keď sme na prvých dvoch doskách prehrali.

Ale nakoniec: 4.5 je naša značka - viac nepotrebujeme,a ani nechceme!

Marian

Záznamy: 81 - 100 zo 124
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Pridať nový príspevok