Videonávod

Jedná sa o približne polhodinové  video uložené na www.youtube.com a embedované v spodnom okienku. Pre bežného užívateľa je podstatné, že na ňom správca webu surfuje po stránkach a súčasne hlasom komentuje svoju činnosť počas demonštrácie jednotlivých možností webu Krasňanský šachista. Video si možno zväčšiť aj na celú obrazovku, čo je bežná funkcia prehliadača YouTube.  Vytvorenie videonávodu inšpirovali menej skúsení surferi z krasňanských radov, ktorí svoju príspevkovú pasivitu schovávajú za údajnou zložitosťou ovládania stránok. Týmto ich pozdravujem a teším sa na spoluprácu po prebraní z prispievateľských driemot. Menovať nebudem. Zatiaľ:-)

 

Kalendár

Kalendár je pre šachistu užitočná vec. Šipkami sa možno posúvať po mesiacoch dopredu alebo dozadu. Ukladanie záznamov k jednotlivým dňom je komplikovanejšie ako písať si to do papierového kalendára, takže sa tým nebudeme trápiť. Tento embedovaný zázrak slúži na rýchly náhľad a orientáciu v dńoch. Howgh! 

 

Počasie v Bratislave

Počasie v Bratislave zaujíma nejedného krasňanského šachistu. Najmä ak hráme súťažný zápas doma a nie je isté, či ten plafón v hracej miestnosti na Kadnárovej už opravili. Ale iba vtipkujem. Počasie fascinuje svojou pestrosťou a nepredvídateľnosťou na dlhšiu dobu. Životy niektorých ľudí by boli beznádejne jednotvárne nebyť počasia. Vždy je o čom hovoriť, vždy je čo riešiť.  Klikom na veľavravný text Počasie Bratislava v ľavom dolnom rohu sa dostanete do bohatého informačného priestoru servra aktuality.sk o počasí, kde si možno vytiahnuť spústy ďalších informácií. 
Počasie Bratislava tu