Buddha Café

03.12.2015 15:24
V Budha Café sme zakotvili piati po zápase piatej ligy v Karlovej Vsi
Rasťo Boldocki,Ľubo Juhaniak, Karol Rathouský, Ľubo Hanker a MIro Mandák  Zápas naše družstvo piatakov pomerne ľahko vyhralo. Rasťo si zobral k srdcu potrebu zapĺňania stránok Krasňanslého šachistu a jeho 11-ročná dcéra Nina prišla urobiť video zo stretnutia. Momenrálne už visí na stránkach  Ja som bol na zápase ako nehrajúci krasňanec a potom som zašiel aj s kolegami z klubu na pivo.
 
Podnik sa nachádza na malebnom karloveskom námestíčku sv.Františka. Obsluha nadpriemerne prívetivá, pivo nám chutilo a jeho cena neodradila ani predčasného dôchodcu, teda mňa. Z môjho popudu sa venovalio  dosť energie pózovaniu a fotografovaniu, čo obsluhujäci personál aj návštevníci zvládali s pokojom osvieteného Buddhu. 
 
 
 

Večný údel fotografistu, že nie je na spoločnej fotke sa opakoval aj v tomto prípade a som aspoň ako palec na ruke, osamelý. Portrét Ľubom fotený je však vcelku vydarený.Je fakt štýlové popíjať dobré pivo s príjemnými kolegami po vyhratom zápase. Na námestíčku zasvätenom Františkovi z Assissi je teda vytvorený podnik aj pre hľadajúcich či nevercov. Buddha prišiel s tézou, že existencia v hmotnom svete prináša viacero utrpení a jedine rozplynutie v nirváne nás definitívne zbaví kolobehu karmou zaťažených existencií. Nirvána nastane až keď budú vyrovnané všetky dlhy, čo je veľmi ťažké. Niekto sa musí narodiť ako pes, aby aspoň časť svojich dlhov vyrovnal. My sme však z Buddha Café vychádzali vyrovnaní, čo som dedukoval z faktu, že žiaden čašník za nami nevybehol. MM