Re:Re:Re:Poďho do Tatier

M. Mandák | 27.09.2016

Pondelok prišla na Štrbské pleso rozhodcovská posila Peter Falťan. Krasňancov to povzbudilo a bojovali ako plyšoví levy. Miloš pokračuje vo výborných výkonoch, mal urobeného Škreňa, ale prehral. Ja som hral s bielymi s ukrajincom Borsosom. Zatlačil som ho do silnej defenzívy, ale nakoniec sa struna vymrštila a bolo po nádejách. Ešte som nestlačil v časovke poriadne časy a v prehratej vežovke mi padla. Zaujali šachy, s ktorými sme na 29-ej doske hrali. Bol to mix z troch súprav. Za 40-50 eurový vklad do turnaja by to človek aj nemusel okúsiť. Keďže však sme na Slovensku, tak je to v poriadku a frfľať sa nepatrí, hlavne nech to odsýpa. Ivan Jánoš prehral z kolegiality s Krasňanskými veterránmi tiež a tak sme spolu popíjali predražené pivo v bare a pozorovali pretučnelú barmanku. Jedine Viktor zaremizoval v polepšovni s nejakým chlapcom, ktorý mal tú sicílku nabiflenú. Dnes už sú fiktívne body anulované a my sa pekne zídeme na oddelení u Demka. Ivan má Požára, ja slepého. Miloš tiež nejakého slabšieho od seba. Peter Falťan mi našiel ďalšiu chybu. Ten, čo ho Miloš porazil v druhom kole sa volá Janko a nie Macko. Menové priezviská sú kapitola sama o sebe. Myslím, že už Heller si z toho robil srandu v hlave 22.

Pridať nový príspevok