díki Laci

M.Mandák | 25.08.2016

Keď som včera uvidel v kýbli v Koliesku brožúrky jehovistov, tak som zrazu pocítil, že o moju bezpečnosť je postarané. Niekto včas a za mňa rozoznal, že mi hrozí mentálne nebezpečenstvo. Veď mohol som sa do nich začítať, vstúpim do ich pavučín, odovzdám im svoj majetok a stanem sa bezdomovcom, v lepšom prípade skončím na slobodárni. Sú to nebezpeční ľudia, nepripravujú síce tretiu svetovú na Ukrajine, ale stále tárajú o konci sveta, neuznávajú svätú božiu trojicu ani pannu Máriu a Ježiša vraj neukrižovali, ale zabili pri kole. Neslýchané! A stále otravujú. Napríklad mi zazvonia zdola, či mi môžu niečo hodiť do schránky. Alebo stoja a čakajú, že sa pri nich pristavím. Stretávajú sa v miestnostiach bez sakrálnych predmetov a stále rozoberajú svoju dogmu - bibliu. Ale vážne: Jehovisti sú v bláznivosti či škodlivosti čistý priemer. Nemusím ich vieru práve tak ako ani katolíkov, psíčkárov, politikov, finančníkov či židov. Napriek tomu ich tolerujem. A písané slovo dávam v najhoršom prípade do zberu.Tak ma vychovali.

Pridať nový príspevok