horúce leto v Koliesku 2

M.Mandák | 02.08.2016

Včera sme kolieskovali zas. Mimoriadne bohatá dochádzka. Palo Danek, Gabo Deák, Jano Bednár, Falťan, Kebis, Juhaniak, Mandák, Začka. Neskôr Mikulášek a tiež Hanker. Ľubo Hanker sa vrátil od Bonaparta, kde bojuje za práva čestných ľudí proti zlodejom resp. ich ochrancom. Stáva sa z neho chodiaci transparent, keďže na tričku zadarmo obdržanom na mítingu sa vyníma razantný nápis Fico chráni zlodejov. My poniektorí, čoby sfanatizovaní dôchodcovia Ficovoliči sa ukrutne hanbíme, že sme volili ochranára zlodejov, ale keď je raz človek fanatik, tak s tým veľa nenarobí. Janko Bednár oznámil, že je voľný pre tretiu ligu a nevylučoval by ani Krasňany. Okamžite sme ho odmietli, keďže sme limitovaní licenciami a my len tak kadekoho neberieme. Ibaže by prestúpil do Krasňan. Riešili sme nejaké úlohy zo samizdatu, ktorý mi venoval spomínaný Jano Bednár. Blokáda poľa premeny sa všetkým páčila. Potom som pridal remízu patom, ktorá sa vyriešiť nepodarila a nikomu sa nepáčila, lebo to bola nereálna pozícia. Ulahodiť Krasňancovi je jedna z najťažších vecí na svete, hneď po výstupe na Veterlín. Ešte a hlavne sme blicali. Štvorhru som hral s Ľubom Hankerom. Ten však nemyslel na šachy, všetko kazil. Neviem si predstaviť hrať šachy s pocitom, že niekde sa kradne. Ľubo Juhaniak troška ochabuje v šachovom nadšení, je občas priečny a nemá rád čo i len závan manipulácie. Namiesto redaktorčenia pre Krasňanského šachistu vymýšľa fikcie do nemenovaného bulvárneho týždenníka. Napríklad, že Fico sa rozhodol zakázať dúhu, čoby fyzikálny jav. Proste, do popuku, čo je za primitíva ten zlý Fico! Hotový Erdogan!

Pridať nový príspevok