horúce leto v Koliesku

M.Mandák | 30.07.2016

Včera sa do skupiny Krasňancov dostavil Gabo Deák. Ja som prišiel neskôr, výuka prebiehala naplno. Jarko Bukovčák mal v paráde Laca Žačku a naložil mu na chrbát 10:1. Citlivka Laco začal následne končiť zo šachom, odhlasovať sa s turnajov a súťaží. Tušili sme, že polievka vychladne. Gabo Deák skúšal Juhaniaka, ale aj ten mu bol voľajaký pritvrdý. Potom sme si zahrali štvorhru aj s Milošom atď. atď. šachu kopec, piva jakbysmet. postupom času sa poniektorým zakaľovali zraky. Menej úspešní prejavovali slovne frustráciu, útočením na seba, na druhých, na svet. V zásade všetko zase dobre, teda rovnako ako inokedy dopadlo. Gabo zaujal trefnými poznámkami o krasňanskej psychiatrii a zlatom Apolle. Nakoniec však prisľúbil Juhaniakovi opätovnú účasť. Peter Falťan ho odprevadil domov okolo striekajúcej fontány. O čom hovorili nevie nik. Gabo je z môjho hľadiska dobrý kamarát, do našej tretej ligy ako stvorený. Na druhú ligu to iste nebude, lebo priemerných hráčov ako Mandák, Kebis, Povýšil máme svojich a nepotrebujeme z nich robiť štatistov s pomocou čo aj o niečo lepších z vonku typu Deák, Vrtiaková, či Peter Macko. Je to však iba môj názor a môžem ho na požiadanie zmeniť:-)

Pridať nový príspevok