Na Levice ...

Jožin | 06.06.2016

Tak sme sa odhodlali ísť si zahrať turnaj v rapide v sobotu 4.6.16 do neďalekých Levíc ( len nejakých 140 km tam ) . Nastúpená zostava ( foto L01 ) - Juro, Laco , Luboš a Jožin ( za foťákom ) . Ráno bolo krásne slnečné počasie a tak sme mohli o 6,30 hod. vyraziť na cestu , ešte pokladník Laco zinkasoval cestovné náklady a Juro natankoval a v pohode odšoféroval. Prišli sme do Levíc a našli školu asi o 8,30 hod., do 8,55 mala byť prezentácia, už tam na nás niekto pred vchodom mával, akože vítame Vás. No zistili sme, že to bolo na auto za nami, v ktorom mu doniesli PC, aby od 8,00 mohol robiť prezentáciu účastníkov, ktorých nakoniec bolo hodne, spolu 73 hráčov. Postupne sme sa zapísali do turnaja, domáci organizátori pobehovali hore dole a tvárili sa že nema problema. O 9,00 sa malo začať hrať, asi o 9,45 prišla obsluha PC a o 9,50 vylosovali 1.kolo. Celkom fajn, kocky boli hodené. Dôležité bolo objednať si pizzu na obed, niekoľkokrát to zopakovali ( asi reklamný partner podujatia ).
Hrali sme ako sme hrali, rozbeh bol ťažký ( foto sú v prílohe ). Stretli sme tam nášho kamaráta z Blavy, dlhoročného hráča Apolla Lacka Pánika, ktorý sa presťahoval za rodinou do Levíc a v pohode si tam užíva seniorský život a slobodne šachuje ( na foto ) . V škole na chodbe bola výstava poľnohospodárskych produktov z Tekova a stretol som tam aj túto dievčinu ( foto cena útechy ) . Po polovici turnaja sa už miešali karty s poradím, držali sme sa na pozíciach približne podľa svojich ratingov a síl a priečnosti ( zarputilosti ) . Ja som po slabom začiatku 2/4 konečne začal hrať šach a vyhral 4 partie za sebou, z toho čiernymi so Švoňavcom a bielym s Poláčkom,
v poslednom kole som remizoval s Kaliským. Uhral som 6,5 b no stačilo to len na delené 5. až 8.miesto ( nasadený 7 + foto s cenou ) . Turnaj vyhral suverénne IM Petrán 8 b / 9p ( 1 nas. + foto ), na 2. až 4. mieste skončili hráči so 7 bodmi . Výsledky sú na chess-resulte . Z " nášho tímu " hral každý viac menej podľa svoji síl, Juro uhral 5,5 b a získal 18.miesto ( nasadený 17 ), Laco uhral 4,5 b a skončil 34 ( 37 ) , pochváliť treba Luboša, uhral 5 b a skončil 30 ( 38 + foto s cenou ) .
Celkove môj osobný dojem je z turnaja nemastný neslaný, domáci poriadatelia sa síce snažili, ale bolo tam dosť fopa ... Nakoniec sa spustila letná búrka a cestou domov sme zmokli .

Pridať nový príspevok