Marian hodnotil sezónu

Miro Mandák | 03.05.2016

Som veľmi rád vždy, keď niekto iný ako ja napíše čosi do Krasňanského šachistu a keď má príspevok hlavu a pätu - ešte lepšie. K výsledku a hre Petra Povýšila toľko, že šach je príliš hodnotná a náročná hra, aby sa dala hrať takpovediac ľavou zadnou. Takže, pre mňa žiadne prekvapenie Petrov nulový výsledok. Pritom však so silnými hráčmi. Peter dobre počíta, má výbornú šachovú pamäť, vie sa pripraviť na partiu aj protivníka, ale nemá trpezlivosť. Je len spravodlivé, že hráč, ktorý to nateraz neberie vážne, má skromnejšie výsledky ako hráči, ktorí šachom žijú. Čo sa mojej osoby týka súhlasím, že výsledok bol v rozpore s predvádzanou kvalitou hry a možno to bola iba náhodná turbulencia Treba však podotknúť, že spodné dosky v druhej lige, kde som úradoval, plátajú veľakrát hráči takpovediac slabšieho kalibru. Čo sa týka nadpriemerných prínosov spomenutej trojice, ja som sa pripojil len týmito stránkami a robím ich, lebo ma baví dokumentovať život klubu. Twainov literárny hrdina by hneď podotkol, že také sa neráta. Potom Marian v Blogu spomína trojicu osobností, ktoré by sa mohli troška prebudiť pre potreby kolektívu. Každý s nich má zrejme svoje dôvody, prečo to nejde, ale aspoň máme koho vzývať ako panenku Máriu šaštínsku. V podstate s rovnakým výsledkom.

Pridať nový príspevok