Pezinok porazený!

Miro Mandák | 07.12.2015

Máme za sebou včerajšieho Mikuláša a aj dva dôležité - ako ináč - zápasy druhej ligy s relatívne poraziteľnými súpermi. Kamaráti z Pezinka prišli dobre pripravení. S vínom a mnohými hráčmi zvučných mien. Šachová šťastena však tentoraz zostala u nás. Marián porazil papierovo silnejšieho Gábriša a Zdeno predĺžil sériu skvelých výkonov víťazstvom s čiernymi nad Maďarom. Ctižiadostivý Začka prekvapujúco zdolal sympaťáka Baďuru, ktorý to proste nestihol časovo. Bolo 3,5 ku 3,5. Poslednú partiu a výsledok celého zápasu som mal na krku ja. Mikuáš Gaži asi myslel v predstihu na darčeky. Pozične nehral najhoršie a moje pseudoaktivity ho definitívne posadili na koňa. V časovke som dokonca odovzdal kvalitu a prizerajúci Viktor sklamane odchádzal. Potom sa však začali diať veci. Gaži ukázal,že nie je vo forme - ak vôbec niekedy bol - a relatívne jednoduchú pozíciu proti súperovi, ktorý už mal partiu za prehratú a ostávalo mu iba kopať ako zdochýňajúca kobyla, nie a nie hrať účinne, presne, jednoducho. Nakoniec vymyslel veľkolepý umelecký a nekorektný zisk unikajúceho pešiaka. Odmenou mu bol odťažný šach strelcom spojený so stratou nekrytej dámy. Krátko zavtipkujem, že pričasto krytá dáma prestáva byť dámou tak či tak. S koňom a vežou sa ešte dala postaviť pevnosť a remizovať, ako to ukazoval šokovaný Gábriš v analýze, ale môj protivník bol mimo túto sféru úvah. Na môj vkus má privysoké elo, ale zdá sa, že už sa na tom pracuje. Takže som mu ešte predviedol pár rýchlych ťahov dámičkou a keď si nechal vyšachovať bezstarstne poskakujúceho koňa, podal gentlemansky ruku, čím sme ušetrili našim lesom nejaký ten partiár. Krasňany vyhrali tretí zápas a asi sa v tejto súťaži udržíme. Ctižiadostivý pán Začka bol jeden zo strojcov kolektívneho úspechu a vo vytržení zo svojho prvého druholigového víťazstva mi zagratuloval. O sebagratuláciách píšem na inom mieste. Asi si vtedy myslel, že takto preukáže neznesiteľnému Mandákovi veľkorysé gesto. Nuž, jednou lopatkou tú jamu nezasypeme, kolego. Poznáme svojich: Zaduje vetrík a bude po pánovi Mandákovi. Budú sa posielať SMS-ky o kokotoch a hľadať čerti diabli tam, kde nie sú a ani nikdy neboli. Ale to je už iný súdok.

Pridať nový príspevok