Re:Tri body

Miro Mandák | 03.12.2015

Laco, som veľmi rád, že si napísal obsiahlu správu o zápase piatej ligy. O tvojej výbornej žurnalistickej pamäti vieme a tentoraz si to zúročil aj na stránkach Krasňanského šachistu. Budem veľmi rád, keď budeš verejne koreniť diskusiu podobne ako sa snažím ja. Nie preto korením, že by som sa rozhodol písať jedovito a urážlivo, ale preto, že píšem ako cítim, že je blízke mojej letore. Kvitujem, že si so svojimi aktuálnymi názormi na moju osobu vyšiel na svetlo božie. Je to iste pozitívnejšie ako rozposielať po šachovom klube sms-ky, že Mandák je kokot, prípadne neznášanlivec čoby bol jedno aj druhé. Veď veľakrát krasňanec získa bolestivo vlastný názor na kolegu a pomoc sms-kou ho troška podceňuje, nehovoriac o zapratávaní pamäte zariadenia. Jedno však sebakriticky uznávam: Som rozbuška neomalená. Málo subtílny v prejavoch a citlivejšie duše so zažitou kultúrou vyjadrovania a rozlišovania jemných nuansov v ľudských pradivách sú neustále zraňované na sebavedomí, ktoré by si chceli opatrovať vo vatičke. Cítim sa dobráčisko od kosti, ale to nie je argument, lebo tak sa cítia všetci. Riešenie zatiaľ neexistuje. Asi bude najvhodnejšie, keď sa ľudia s tvojimi názormi na moju osobu združíte a spíšete petíciu za odchod Mandáka z klubu a jeho nahradenie iným vhodnejším šachistom. Aktuálne ma jeden napadá. Čo ty na to?
Ešte ku karanténe, lebo tá rozhorčila aj Ľuba Juhaniaka. Vyjadrujem sa príliš zložito, obrazne a expresívne a pravdepodobne nie každému je dané lúskať také orechy. Jesť ich so škrupinou a nadávať na ne nesvedčí o zdatnosti v lúskaní. Pred pár dňami som sa detinsky rozzúril v krčme, keď si ma konšpiratívne nazval neznášanlivcom, lebo okrem mnohého neznášam aj nevďačnosť. Teraz som sa už zmieril, že nie som tvoj typ :-) A už končím, lebo by som bol nerád, aby si nás poniektorí povrchnejší pozorovatelia začali pliesť.
Teším sa na ďalšie príspevky z piatej šachovej či medziľudskej ligy a akékoľvek iné tiež, lebo niet horšej veci ako stránky, ktoré nudia...

Pridať nový príspevok